Posiłki regeneracyjne dla pracowników

Posiłek regeneracyjny to wymóg, który musi zapewnić pracodawca. W Catering Arts przygotowujemy pełnowartościowe dania, na bazie różnych kuchni świata, które zapobiegają spadkom energetycznym. 

Posiłek regeneracyjny – czym jest i komu przysługuje?

By bliżej zrozumieć, czym jest posiłek regeneracyjny dla pracowników, warto jest zapoznać się z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 28 maja 1996 roku w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów. Czytamy w nim m.in. iż pracodawca zobowiązany jest zapewnić swoim pracownikom posiłek regeneracyjny (catering) w okresie zimowym, czyli od 1 listopada do 31 marca następnego roku.

Komu przysługują posiłki regeneracyjne? Osobom, które:

 1. podczas swej pracy w znacznym stopniu tracą energię (mężczyźni powyżej 2000 kcal a kobiety ponad 1100 kcal),
 2. wykonują ciężką pracę fizyczną w zamkniętych pomieszczeniach lub na otwartej przestrzeni (w temperaturze zarówno poniżej 10 stopni Celsjusza, jak i powyżej 28 stopni Celsjusza), a ich utrata energii wynosi w przypadku mężczyzn 1500 kcal oraz kobiet 1000 kcal,
 3. wykonują pracę pod ziemią,
 4. są zatrudnieni w warunkach szczególne uciążliwych (przy usuwaniu skutków klęsk żywiołowych) oraz innych zdarzeniach losowych.

Jeśli więc jesteś pracodawcą, przed którym stoi wyzwanie zapewnienia swoim pracownikom posiłków regeneracyjnych, wychodzimy Ci naprzeciw. Mamy 10 lat doświadczenia w dostarczaniu usług cateringowych i to na każdą skalę. 

Posiłki regeneracyjne z Catering Arts. Zobacz jakie to smaczne i proste

Przygotowywane przez nas posiłki regeneracyjne są smaczne, odżywcze a co najważniejsze już nie raz zostały docenione przez tych, którzy je z apetytem jedzą. To nie tylko „zdrowa porcja” czegoś na ząb, ale także konkretne, zbilansowane dania pozwalające uzupełnić energię utraconą przez pracowników podczas wysiłku fizycznego.

Nasze posiłki posiadają: 

 1. ok. 50-55 % węglowodanów, 
 2. 30-35 % tłuszczy, 
 3. 15 % białek 
 4. A ich wartość kaloryczna to ok. 1000 kcal.

Skorzystaj z menu, dostosowanego do Twoich potrzeb

W Catering Arts stawiamy na pełne partnerstwo w czasie realizacji całego zamówienia. Przede wszystkim – doradzamy na bazie naszego doświadczenia. Zawsze wysuwamy oferty zoptymalizowane pod budżet, jednak w tym wszystkim pamiętamy też o Tobie. Dlatego dajemy Ci pełną dowolność w wyborze i modyfikacji menu. 

Wybierając menu, możesz zdecydować się na dania kuchni całego świata. Znajdziesz w nich posiłki wykwintne, jak i domowe. We wszystkich – bazujemy na przepisach przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Równocześnie jednak nie boimy się kuchennych eksperymentów i wyzwań.

Co możemy Ci zaoferować?

DANIA JEDNOGARNKOWE

 1. fasolka po bretońsku,
 2. bogracz drobiowy,
 3. zupa gulaszowa,
 4. boeuf strogonow z lanymi kluseczkami,
 5. żurek śląski,
 6. grochówka,
 7. gulasz mięsno-warzywny z ziemniakami,
 8. gulasz po węgiersku z ziemniakami,
 9. zupa meksykańska z ryżem i mięsem mielonym.

DODATKI W POSTACI WKŁADKI MIĘSNEJ WRAZ Z PIECZYWEM*

*niektóre z dań mogą przyjąć postać jednogarnkowych

 1. potrawka ziemniaczana mięsno-warzywna,
 2. zapiekanka makaronowa z mięsem mielonym i warzywami pod beszamelem,
 3. gulasz wieprzowy z kaszą,
 4. makaron penne z sosem carbonara,
 5. makaron spaghetti z sosem bolognese,
 6. potrawka ryżowa z kurczakiem i warzywami.

W ramach posiłków regeneracyjnych możesz wybrać także pełnowartościowy obiad. Wszystko wspólnie ustalimy, wybierając najbardziej dogodne dla Ciebie warunki oraz dania dla Twoich pracowników.

No dobrze, ale jak je dostarczamy?

Widzisz, mamy kilka wariantów:

 1. stalowe termosy o pojemności 15 l lub 30 l albo inne według Twojego życzenia,
 2. kociołek elektryczny bardzo długo utrzymujący ciepło,
 3. zgrzewane plastikowe pojemniki – 350 ml lub 500 ml,
 4. zgrzewane tacki obiadowe,
 5. lunch boxy.

Pamiętaj jednak, że…

jeśli miałbyś dodatkowe życzenie co do posiłków, sposobów podania lub cen – możemy wspólne przygotować dla Ciebie zindywidualizowane menu. To wyraz naszego całkowitego partnerstwa, a także doradztwa, tak by posiłek regeneracyjny nie był problemem, a zadaniem, któremu da się sprostać. 

Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i specjalnie dla Ciebie możemy wyczarować spersonalizowane, wyjątkowe dania. Zależy nam nie tylko na Twoim zadowoleniu, ale także sytych i szczęśliwych pracownikach Twojej firmy. Jednym słowem –  zadbamy o Twoją spokojną głowę oraz kubki smakowe zatrudnionych w Twojej firmie osób.