Galeria Szyb Wilson

Galeria Szyb Wilson w Katowicach-Janowie, ul. Oswobodzenia 1 (http://www.szybwilson.org/), to galeria sztuki współczesnej otwarta w 2001 roku w zrewitalizowanym budynku cechowni i łaźni szybów Wilson kopalni „Wieczorek”. Od samego początku stała się miejscem kultowym i jest chętnie wybierana do organizacji wydarzeń z cateringiem w klimatach industrialnych.

Głównym celem galerii obok rewitalizacji społecznej dzielnicy jest promocja młodych, zaangażowanych twórców oraz prezentacja polskiej i światowej sztuki współczesnej. W galerii oprócz wystaw sztuki, festiwali odbywają się koncerty, spektakle teatralne, warsztaty artystyczne i konferencje. Na wszelkiego rodzaju eventy możemy przygotować kompleksową i profesjonalną usługę cateringową wraz z wyposażeniem. Wesele w Szybie Wilson? A jak!

Galeria Szyb Wilson w Katowicach jest największą polską prywatną galerią sztuki, jej powierzchnia wystawiennicza liczy blisko 2500 m². Przy takiej powierzchni można zorganizować bankiet nawet dla 300-600 osób lub biesiadę dla większej liczby osób, ograniczeniem układu i formy w tym ciekawym wnętrzu jest tylko ludzka wyobraźnia i mury.

Galeria Szyb Wilson Katowice to idealne miejsce na organizację eventów. Zapewnienie w tym miejscu cateringu nie stanowi żadnego problemu, a współpraca z samą Galerią przebiega sprawnie i przyjemnie.